Akné a chemický peeling

Využívá chemických vlastností slabých kyselin k odloučení nejpovrchnějších částí pokožky. Na kůži se aplikují nejčastěji ovocné nebo alfa-hydroxy-kyseliny, které naruší kůži do požadované hloubky. Po ošetření následuje regenerace pokožky a škáry, nová kůže je hladší a kvalitnější. Je to proto, že obnova kožních buněk se zrychlí, zlepší se kvalita elastických vláken, zlepší se hydratace kůže (zvýší se vazebná kapacita pro vodu), sníží se produkce mazu a upraví se abnormální rohovění (folikulární keratinizace). Nezanedbatelným účinkem chemického peelingu je i efekt antioxidační.
Akné a chemický peeling

Chemický peeling je nejvhodnější provádět na podzim a v zimě, tj. v době, kdy pokožku nevystavujeme intenzivnímu slunečnímu záření. Bezprostředně po ošetření je pokožka mírně zarudlá, poté se mírně olupuje, mohou vzniknout i drobné nebo splývající krusty, které se odloučí během několika dní.

Chemický peeling je vhodný v těchto indikacích:

Praktické informace k chemickému peelingu

Bezprostředně před peelingem se kůže očistí a odmastí speciálním roztokem. Potom se na obličej aplikuje roztok kyseliny. A následně speciální neutralizační mast. Během ošetření je cítit jemné štípaní a pálení.

Péče o kůži po peelingu:

Rizika a nežádoucí účinky: