Kožní výrůstky jsou útvary na kůži, které mohou mít různou podobu a původ. Kromě toho, že vás jejich přítomnost může rušit esteticky, mohou být i potenciálním zdravotním problémem.

 

 

Omlazení laserem

Laser je vhodný pro odstranění fibromů, stařeckých bradavic, xantelesmat, epidermoidních cyst i milií. Pokud se z estetických nebo zdravotních důvodů rozhodujete o odstranění výrůstků, je vždy nutné, aby je nejprve zkontroloval odborný lékař dermatolog.

Bolestivost odstranění výrůstků laserem je jen mírná, ošetřované místo předem lokálně umrtvíme injekční anestezií . Pod stroupkem po ošetření frakčním CO2 laserem dochází k rychlé regeneraci buněk. Hojení trvá obvykle jeden týden. Po odloupnutí stroupku se objeví růžová jizvička ve tvaru původního výrůstku, která v následujících měsících postupně bledne. Bezprostředně po ošetření laserem je důležité chránit jizvu před intenzivním slunečním zářením a používat krém s vysokým ochranným faktorem – ideálně SPF 50+.

Omlazení frakčním CO2 laserem

Přístroj využívá frakční technologie, to znamená, že laserový paprsek neprovádí plošnou destrukci, nýbrž zasahuje bodovitě pouze část pokožky a to v podobě mřížky s volitelnou hustotou bodů. Nezasažená tkáň je pak centrem procesu hojení a novotvorby nové, "mladé" pokožky.

Laserový paprsek působí ve svrchních a středních vrstvách kůže a vyvolává následné efekty:

  • okamžité smrštění pokožky (liftingový efekt)
  • zjemnění vrásek senilních i mimických
  • tvorbu nových kolagenních vláken po dobu 6 měsíců od zákroku (redukce vrásek, vypínání pokožky)
  • omlazení kůže - laserový resurfacing (vyrovnání drobných vrásek celého obličeje, nebo jeho části (kolem očí, tvář, kolem rtů, čelo...), omlazení krku a dekoltu. Odstranění vrásčité kůže a omlazení hřbetů rukou
  • vyrovnání jizviček - například po akné