Dermální nitě představují jakési rozhraní mezi korektivní dermatologií a plastickou chirurgií. Je to minimálně invazivní zákrok, kdy se pouze pomocí tenké jehly zavádí vstřebatelné nitě do povolených tkání. Díky aplikovaným mezonitím dochází ke stimulaci tvorby kolagenu a vytváření nové kolagenové zpevňující sítě.

 

 

Lifting 3D nitěmi a mezonitě

Aplikace 3D liftingových nití a mezonití umožňuje lifting měkkých tkání a povislé kůže.

Používáme polydioxanové nitě, které neyvolávají žádné alergické reakce a za zhruba 6-8 měsíců se rozloží na vodu a oxid uhličitý. Kolem zavedených nití se začíná 4-6 den vytvářet zpevňující kolagenová síť, jejímž výsledným efektem je zpevnění kontur a lifting obličeje.

Zákrok se provádí v lokální anestezii a trvá zhruba 30-40 minut.

Ihned po zákroku je nutné nalepení náplastí, které nitě fixují ve správné poloze a pomáhají jejích zahojení ve tkáni. Náplasti je vhodné ponechat po dobu 1 týdne a poté po dobu 14 dní již pouze na noc.

Důležité je také omezit větší namáhaní žvýkacích svalů, aby se nitě a nově vznikající kolagenová vlákna nepotrhaly. Prvních 14 dnů se doporučuje jíst měkčí stravu (tedy ne tužší maso, ovoce, zeleninu, žvýkačky apod.) A po dobu 3 týdnů je nutné omezit fyzickou zátěž – sport, posilovnu, saunu, solárium.

Pacienti se sklonem k modřinám mohou mít modřiny. Jako nejlepší se nám na modřiny osvědčila mast Chelaskin.

V prvních 2-3 týdnech po ošetření mohou být viditelné různé bouličky a nerovnosti, které poté vymizí. Pokud není liftingový efekt dostatečný, lze zákrok opakovat.

Cena zákroku závisí na množství aplikovaných nití.