S přibývajícím věkem ochabují kontury obličeje a přibývá vrásek. Jejich vzniku a prohlubování se dá zamezit aplikací botulotoxinu nebo kyseliny hyaluronové.

 

 

Botulotoxin

Botox - Botulotoxin

Botolutoxin je nejvíce využívanou metodu esteticko - lékařské péče v současném trendu mladistvého vzhledu převážně horní partie obličeje, kde se vyskytují tzv. mimické vrásky.

Látka blokující inervaci mimického svalstva - botolutoxin, se do těla dostává injekčně, ve velmi nízkých dávkách přímo do svalu, respektive do vrásky. Jakmile je vstříknuta, způsobí přerušení spojení nervu se svalem a ten pak není schopen pohybu. Jako nehybný nezpůsobí zalomení kůže - vrásku a kůže se po několika dnech opticky vypne. Celý zákrok trvá pár minut. Místo vpichu může být chvíli citlivější, stejně jako se může objevit v tomto místě malá modřinka.

Protože organismus je schopen blokátora časem vstřebat, je nutné zákrok zhruba po čtvrt až půl roce zopakovat.

Prevence

Botulotoxin funguje i jako prevence tam, kde hojně používáme mimiku - na čele, mezi obočím, kolem očí a na krku.

Kyselina hyaluronová

Botox - Botulotoxin

Kyselina hyaluronová je látka tělu vlastní a je běžnou součástí kožní vrstvy - škáry. Její hlavní funkcí je zabezpečení dostatečné hydratace kůže. S přibývajícím věkem množství i kvalita kyseliny hyaluronové klesá a tím následně dochází k tvorbě a zvýrazňování vrásek. Tento nedostatek kyseliny hyaluronové lze efektivně odstranit vstříknutím gelu, který má v sobě různě vysoké procento kyseliny hyaluronové. Takto vytvořený objem okamžitě napne pokožku a vyplní rýhy. Preparáty se aplikují tenkou jehličkou nebo kanylou. Kanyla netraumatizuje tolik tkáně, metoda je méně bolestivá a jsou po ní menší otoky a modřiny než při injekční aplikaci. Zanedbatelné není ani to, že provedeme pouze jeden vpich a ne několik jako při injekční aplikaci. Pacientky pak většinou uvádějí, že cítí pouze tlak.

Efekt výplní je patrný ihned po aplikaci a přetrvává 6-12 měsíců.

Používáme všechny kvalitní hyaluronové kyseliny – Restylane, Restylane perlane, Restylan kysse (dříve Emervel Lips), Retslane vital, Revolax deep, Chaeum Volus, Belotero balance, Belotero intense, Belotero volume, Princess voluma, Regenyal Super Idea, Regenyal Bio Expander, Juvéderm, Juvedérm Voluma.

Obtíže a omezení?

Po zákroku mohou být ošetřená místa oteklá, lehce bolestivá a mohou se vytvořit modřiny.

Otok a modřiny do týdne ustupují. Několik dnů po aplikaci je nutné se vyvarovat slunečního záření, teploty pod bodem mrazu, působení přímého intenzivního tepla, je nutné používat ochranné krémy s vysokým faktorem.

Radiesse

Kyselina hyaluronová - Radiesse

 

Radiesse je nový výplňový materiál obsahující hydroxyapatit vápenatý ve formě gelu, který je vhodný pro korekci nedostatků obličeje. Je přirozenou součástí tkání člověka (zubů a nehtů). Hlavní výhodou je okamžitě viditelný efekt, který přetrvává 12-18 měsíců. Využívá se především k obnovení objemu lícních kostí, redukci hlubokých nasolabiálních rýh, korekci povislých koutků úst, kontur čelisti a tvaru nosu a ke zvětšení malé nebo ustupující brady a pro omlazení rukou.

Radiesse nejenže vyplňuje vrásky, ale navíc i stimuluje buňky zvané fibroblasty k produkci vlastního kolagenu. Nově vytvořená kolagenová vlákna vytvářejí v kůži, jakousi síť nebokonstrukci, která způsobuje lifting kůže, zlepšuje její pevnost a její elasticitu.

 

Kyselina hyaluronová - Radiesse účinek